Recenzje

CHINY PRZEWODNIK ILUSTROWANY,
Wydawnictwo Berlitz
Już po pobieżnym przekartkowaniu, byłam zachwycona zdjęciami, które znalazłam w tym przewodniku. Każda fotografia zachęca do wyjechania do państwa środka. 
Uważam, że przewodnik ten jest dobra propozycją dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o Chinach, jeszcze przed opuszczeniem kraju. Ciekawie przedstawia kulturę i historię tego dalekiego, orientalnego zakątka, jakim są Chiny. Znajdują się w nim zarówno bardziej szczegółowe opisy znanych miejscowości, jak i wspomniane są też te mniejsze, które mogą zaciekawić tych, którzy zechcą zboczyć ze ścieżki. 
Jeśli ktoś wybiera się do Chin na krótką, w miarę luksusową wycieczkę, to ta książka z pewnością mu wystarczy i będzie świetnym uzupełnieniem w stosunku do tego co usłyszy się od pilota wycieczki.
Jednak dla osób podróżujących na własną rękę, może on nie zdać egzaminu. Jest bowiem za ciężki, w porównaniu do ilości przekazanej informacji. Jak już pisałam, może on przed wyprawą zainspirować do odwiedzenia jakiś miejsc, lecz bardziej szczegółowych informacji na ich temat proponuję poszukać w innym miejscu, a po tę pozycję sięgnąć ponownie w celu podziwiania fotografii. Jest po prostu      świetnie ilustrowany! Warto też zwrócić uwagę na część dotyczącą porad dla podróżujących. Znaleźć można tam informacje cenne zarówno na miejscu, jak i przed wyjazdem.
Zainteresowanych ceną, odsyłam bezpośrednio do strony wydawnictwa Berlitz, bo tam możemy uzyskać najkorzystniejszą cenę. Na tle innych przewodników po Chinach uważam, że jest relatywnie tani.